Kultura a umění

Cílem a zvláštností kulturních aktivit společnosti Würth je spojení mezi kulturou a pracovním prostředím. Muzea v Künzelsau a ve Schwäbisch Hall vznikly díky iniciativě Reinholda Würtha, který již od šedesátých let umění sbírá a podporuje.

Kulturní a sociální nabídky doplňují pracovní prostředí spolupracovníků ve smyslu oživení podnikové kultůry, do které se aktivity muzeí začlenily. Umění, jako investice do lidí a nikoliv jako luxus, jak byl tento soukromě iniciovaný projekt nazván jedním politikem, má zde poskytovat spolupracovníkům a veřejnosti lepší kvalitu života a práce také mimo kulturní centra.

Budova centrály firmy Würth v České republice funguje zároveň i jako galerie, kde se setkává umění přímo s pracovním prostředím. Navazuje tak na filozofii Reinholda Würtha pro obohacení kvality života jeho zaměstnanců i návštěvníky budovy a zájemce o kulturu.

Úkazka výstavy

Architektura

Architektura společnosti Würth má všude na světe svou charakteristickou nezaměnitelnou podobu, a to bez rozdílu, zda se nachází v Německu, Portugalsku, Španělsku, Rakousku, Francii, Dánsku nebo v České republice. Všude byla realizace konceptu spol. Würth svěřena renomovaným architektům, kteří dostali úkol vyjádřit filosofii podniku, aniž by ignorovali styl, typický pro danou zemi.

Budova centrály v Nepřevázce u Mladé Boleslavi

Ukázka budov Würth ve světě